My "2017" favourites

09.01.2018

Už dlhšie mám v hlave myšlienku založiť si vlastný blog. No nikdy som nemala nejak odvahu to spraviť. Nakoniec som sa však odhodlala (a hlavne nazbierala nápady na články) a...tamtadá môj blog je na svete a s ním aj prvý post. Rok 2017 je už za nami a každý hodnotí, čo prežil za posledných 12 mesiacov. Rozhodla som sa tak pre moje "2017" favourites. 

Divadlo: Plné vrecká peňazí, Ôsmy svetadiel & Mamma Mia

Počas minulého roka som bola viackrát v divadle, no moje úplne "top of 2017" sa stalo predstavenie - hudobná komédia s dialógmi a piesňami M.Lasicu a J.Satinského Plné vrecká peňazí (na toto predstavenie som spravila aj video recenziu, a tú nájdete tu), ktorú hrajú v Divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Do mojich top za divadlo sa dostali aj slovenský muzikál s najväčšími hitmi skupiny Elán Ôsmy svetadiel (hrajú v pražskom Divadle Kalich) a česká verzia svetoznámeho muzikálu Mamma Mia (hral sa v júni na Zimnom štadióne O.Nepelu v Bratislave).

O čom boli jednotlivé predstavenia sa rozpisovať nebudem, to by bolo na dlho...keby však niekto chcel, môžem napísať divadelné recenzie, kde sa už potom ale rozpíšem! (hh) :D

Hudba: Niall Horan a jeho debutový album Flicker

Hudbu milujem a počúvam ju skoro stále. Minulý rok som počúvala veľa skvelých piesní a albumov. No úplné top sa pre mňa stal debutový album od môjho obľúbeného írskeho speváka Nialla Horana, ktorý vyšiel 20.októbra (mesiac po mojich narodkách, hh, škoda, že nevyšiel skôr...).

Film: česká komédia Manžel na hodinu

Je len zopár českých filmov, ktoré mám rada a komédia Manžel na hodinu medzi ne rozhodne patrí. Ak by si ho chcel niekto pozrieť, dobré by bolo si najprv pozrieť film Hodinový manžel, pretože film Manžel na hodinu je jeho pokračovaním. Hlavnú úlohu tu hrajú 4 kamaráti, ktorí sa za nečakaných okolností rozhodli podnikať ako "hodinoví manželia", ktorí opravujú ľuďom doma rôzne zariadenia a všetky scénky sa odvíjajú práve od tohto. Dej ďalej nebudem prezrádzať, kto chce si pozrie sám.

Kniha: Robin Sharma - Tajné listy mnícha, ktorý predal svoje Ferrari

Milujem aj čítanie kníh a no.1 za rok 2017 sa u mňa stala kniha Tajné listy mnícha, ktorý predal svoje Ferrari, ktorú napísal kanadský spisovateľ a leadership spíker Robin Sharma. Toto voľné pokračovanie svetového bestselleru Mních, ktorý predal svoje Ferrari patrí síce medzi motivačnú literatúru, no má svoj dej, príbeh, hlavné či vedľajšie postavy...

Šport: bicyklovanie

Nešportujem až tak veľmi, ale jeden šport som si znovu po rokoch obľúbila...a to bicyklovanie. Za tento rok som teda niekoľko krát vysadla na bicykel a strávila tak svoj voľný čas vonku.

Cestovanie: Cervia, Praha, Krakov, Varšava

Cestovanie je ďalšou z činností, ktoré milujem. Milujem balenie kufrov, plánovanie dovoleniek či výletov, samotnú cestu a samozrejme najviac tú chvíľu, keď už som na mieste a keď už to tam začínam objavovať a ... fotiť. Výlety v zahraničí či pobyty doma na Slovensku - oboje má svoje čaro a oboje zbožňujem. Minulý rok som mala skôr to zahraničie a úplné topky sa pre mňa stali: rodinná dovolenka v talianskom mestečku Cervia, ktoré sa nachádza pri Rimini, výlety do Prahy (za minulý rok to bolo až trikrát), deň v Krakove a víkend vo Varšave.

Cestovaním by som teda ukončila môj prvý post. Veľmi sa z môjho prvého článku teším. Dúfam, že sa páčil a že som možno priniesla aj nejakú tú inšpiráciu.
A inak aký bol váš rok 2017? Aké sú vaše favourites za minulý rok? Kľudne môžete dať vedieť do komentárov, budem rada! :)

All the love, B. xxx